22/31 Oranges at thirty cents per dozen, one, three cents. Milk at eight cents per quart, on oatmeal, one cent. Meat or fish or egg, average five cents. Total--thirteen cents." "There! And she showed me dinner and lunch the same way. I had no idea food, just the material, cost so little. |