21/31 And as to food--you see she knows all about the cost of things, and the materials she consumes are really not more than two dollars and a half a week, if they are that. She even made some figures for me to prove it--see." Mr.Porne had to laugh. Coffee at thirty-five cents per pound, one cup, one cent. Bread at five cents per loaf, two slices, one-half cent. Butter at forty cents per pound, one piece, one and a-half cents. |